Николовски: Парите ги враќаме назад кон граѓаните

Преку проектот Мој ДДВ заедно со граѓаните се засили фискалната дисциплина, а парите ги враќаме назад кон граѓаните, пишува на социјалната мрежа Фејбсук, министерот за земјоделство Љупчо Николовски.

„Нека е честит денот на даночните работници. Овие години УЈП преку посветена работа на вработените и на директорката Сања Лукаревска прерасна во институција која е во служба на граѓаните, обезбедувајќи стабилни приходи на државата за реализација на сите услуги кон граѓаните. Преку проектот Мој ДДВ заедно со граѓаните се засили фискалната дисциплина, а парите ги враќаме назад кон граѓаните“, пишува Николоски на ФБ.

29.11.2022 - 22:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега