Николоски: Додека народот чека вакцини најодговорните гајле немаат, возат мотори (ВИДЕО)

Денеска потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски објави видео и обвини дека одговорните од власта возат во мотори во екот на третиот бран од коронавирусот кога истовремено апелираат народот да седи дома.

„На ЗАБЕГАНОСТА и нема крај!

Додека народот чека ВАКЦИНИ, а Македонија се дави во КРИМИНАЛ најодговорните гајле немаат возат МОТОРИ низ Пештани Охридско.
ОСТАВКИ“, напиша Николоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.04.2021 - 14:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега