Никогаш полесно и поефикасно: Магичен напиток кој преку ноќ ги топи килограмите

Напиток кој ги согорува килограмите додека вие седите и читате книга? Да и тоа е можно ако се охрабрите и ги искористите лековитите својства на медот и циметот.

Иако добро сте запознаени со позитивните ефекти на овие намирници, сепак мал е бројот на оние кои знаат дека комбинацијата на овие две состојки го забрзува метаболизмот и помага при намалувањето на вишокот килограми. За подготовка на овој напиток ви се потребни две лажици мед и една лажица цимет и 250 мл вода.

Количината може да се менува доколку сакате да подготвите наеднаш подолема количина, но секогаш мерката треба 2:1 мед/цимет. Подгответе онолку напиток колку што сметате дека ви е потребно. За почеток зовријте ја водата која ќе ја прелиете преку циметот, па почекајте да се олади и додадете го медот. Медот додадете го откако напитокот ќе се олади, бидејќи во спротивно ќе ги уништите неговите хранливи и лековити дејства.

Едната половина од напитокот испијте ја пред спиење, а другата половина пред појадокот. И тоа е се! Имајте на ум дека напитокот делува само на празен стомак.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега