Невреме во Дрезден: Најмалку 10 лица повредени од удар на гром


Најмалку десет лица се повредени, од кои четворица потешко, во удар на гром за време на краткото, но силно невреме во Дрезден.

Две лица мораа да бидат реанимирани, изјави за Билд портпаролот на противпожарната служба Мајкл Клер.

Десетици спасувачи беа распоредени вчера попладне во Розен Гарден, популарна дестинација за екскурзии на брегот на Елба, а хеликоптер беше искористен за пребарување на брегот за да се утврди дали има уште повредени.

21.05.2024 - 11:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега