Неверојатна трансформација: Со помош на шминка го менува личниот опис- никој не може да поверува дека се работи за истата личност (ВИДЕО)

 Многупати сме имале шанса да видиме дека со шминка може да го трансформирате лицето  до непрепознатливост. Но, ние сè уште остануваме без зборови кога ќе видиме колку можете да го промените вашиот личен опис со малку напор.

Така во случајот со овој човек кој на прв поглед изгледа како обична девојка.

Маеја Сан Сан, како што ова момче го нарекуваат на социјалните мрежи, на прв поглед изгледа како сосема обична девојка со професионална шминка. Но, изгледот може да измами.

За приватниот живот на ова момче или поточно трансродова девојка, малку може да се најде на Интернет. Mаеја Сан Сан е 28-годишник од Тајланд. До 2018 година тој беше помалку познат во јавноста, а потоа се испроба во натпреварот за најубавоа трансродова девојка на Тајланд. По не толку успешното натпреварување, Маеја го отвора својот канал на „Јутјуб“ каде на публиката и го открива својот исклучителен талент за шминка и трансформација, што и носи светска слава.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.09.2020 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега