Необични движења на Путин: Нова снимка која предизвика шпекулации дека е болен (ВИДЕО)

Долго време се шпекулира дека рускиот претседател Владимир Путин е болен, а посебно шпекулациите се засилија од почетокот на руската инвазија.

Прво медиумите објавија дека има рак или Паркинсонова болест, но никој од Москва не потврди такво нешто.

Сега се појави снимка од состанокот меѓу рускиот претседател Путин и првиот човек на Таџикстан, Емомали Рахмон, а тоа предизвика нови шпекулации за болеста.

На видео снимката може да се забележи дека Путин ги тресе нозете и ова необично однесување го забележа и претседателот Рахмон.

17.05.2022 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега