Нема потреба од стоматолог: Со смеса од три состојки кажете збогум на каменец и кариес

 

Направете смеса со која каменецот и кариесот од забите сам ќе падне и нема да имате потреба толку често да одите на стоматолог.

Состојки

Една голема лажица кокосово масло

Мала лажичка куркума

Неколку капки етерични капки од нане

Измешајте ги овие состојки за да добиете паста, нанесете на четката и четкајте ги забите. Оставете да постои 3-5 минути, а потоа исплакнете. Направете го ова еднаш на ден и по само 7 дена по апликација ќе забележите значително подобрување

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2020 - 10:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега