Нејмар ја заврши сезоната

Бразилскиот фудбалер Нејмар ќе мора да оди на операција поради повреда на лигаментите на зглобот и сигурно ќе ја заврши сезоната, соопшти неговиот клуб Пари Сен Жермен.

Според информациите, Нејмар во наредните денови ќе биде опериран во Доха и ќе отсуствува од три до четири месеци.

Во најдобар случај, тој може да биде подготвен за финалето на Лигата на шампионите на 10 јуни, доколку Парижаните стигнат до трофејот.

06.03.2023 - 19:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега