Неготинец ќе добие кривична за напад на полицаец

Полициски службеници во 01.50 часот во Нетогино го лишиле од слобода 27-годишниот О.Ј. од Неготино.

 

„Лицето агресивно се однесувало и физички нападнало полициски службеник кој вршел службени дејствија“, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 
14.08.2022 - 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега