Не пречкртувајте, ниту допишувајте ништо на гласачкото ливче - на тој начин го губите гласот

Не допишувајте и не пречкртувајте ништо на гласачкото ливче, зашто на тој начин ќе го поништите вашиот глас!

Од ДИК потенцираат доколку допишете било што на гласачкото ливче или пречкртате нешто, тогаш ливчето ќе биде неважечко.

Јасно се знае кое е важечко ливче со заокружен број пред носителот на листата, јасно изразена волја на гласачот, се друго се смета за неважечко гласачко ливче и ништо друго не може да доаѓа во предвид, кажа Оливер Дерковски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2020 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега