НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Американската професионална кошаркарска НБА лига објави денеска дека 8 ноември ќе биде ден без натпревари, бидејќи истиот ден во САД ќе се одржат парламентарни избори.

Исто така, за време на натпреварите закажани ден претходно, на 7 ноември, НБА ќе го зголеми ангажманот на промоција на улогата на сите екипи во воспоставување тесна соработка со локалните заедници.

Годинешните парламентарни избори во САД ќе се одржат точно на половина од претседателскиот мандат на Џо Бајден, а ќе бидат избрани сите 435 членови на Претставничкиот дом, како и 35 од вкупно 100 членови на Сенатот.

16.08.2022 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега