Наумовски: Можно е кревање на ветото, но не би бил голем оптимист

Универзитетскиот професор и аналитичар Васко Наумовски вечерва гостуваше во емисијата „360 степени“ во „ТВ Алсат“, а притоа кажа дека е можно кревање на ветото во јуни.

Наумовски кажа дека постои можност за кревање на ветото, но не би бил голем оптимист.

„Секако е можно кревање на ветото, но не би бил преголем оптимист. Најавен е и еден самит кој ќе се одржи меѓу ЕУ и Балканот“, кажа Наумовски во емисијата.

13.05.2022 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега