Насилникот кој претепа ученик во Тетово ќе одговара кривично

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.А.(20) од с.Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 21.09.2022 во холот од средно училиште во Тетово пријавениот физички нападнал малолетник кој бил ученик во училиштето.              

30.11.2022 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега