Напаѓачите по жестока расправија се вратиле со пиштол - детали за крвавата пресметка пред ресторан во Нови Сад

 

Во престрелката што се случила околу 2 часот по полноќ на Футошки пут 5 во Нови Сад е ранет 40-годишен маж. Тој се здобил со комплицирана прострелна рана во десната надколеница, соопштија од КЦВ, пренесуваат српските медиуми.

– Пациентот Н.Н., машко лице, во текот на претходната ноќ е примен во болницата УКЦВ со тешка физичка повреда во вид на комплицирана прострелна рана на десната надколеница. По приемот, извршен е итен реконструктивен оперативен третман, по што пациентот е примен на одделот за полуинтензивна нега со стабилни витални параметри. Сè уште се врши интензивно конзервативно лекување и мониторинг – изјави за „Блиц“ портпаролот на Клиничкиот центар на Војводина Синиша Кнежевиќ.

Како што изјави портпаролот на Новосадската Итна помош, д-р Зоран Круљ, нивната екипа добила повик во 02:20 часот за пукање пред ресторан.

Полицијата е на лице место и врши увид.

Да потсетиме, според неофицијални информации, на пукањето и претходела расправија и тепачка.

– Напаѓачите по извесно време се вратиле и со истрели од пиштол застрелале помлад засега непознат човек. Полицијата врши увид на лице место. Засега не е позната состојбата на застреланиот – објавено е на страницата 192 на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

09.12.2023 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега