Нападната докторка на Брза помош на Бит Пазар

Вчера во Полициска станица Бит Пазар во 13.15 часот, С.И. пријавила дека околу 01.00 часот била нападната во близина на угостителски објект на подрачјето на Бит Пазар.

МВР информира дека таа била нападната додека ги извршувала своите работни обврски како лекар во Итна медицинска помош, по претходно недоразбирање, била физички нападната од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

13.08.2022 - 17:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега