Нападнат здравствен работник во Прилеп

 

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Т.У.(32) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад врз здравствен работник при вршење здравствена дејност“. 

На 29.07.2020 во Прилеп, во здравствена установа на ул.„Марксова“, Т.У. по претходна расправија физички ја нападнал М.Д., вработена во установата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега