Напад со експлозивна направа во Северна Митровица

Синоќа се случил напад врз зградата на електродистрибуција во Северна Митровица, кога била фрлена експлозивна направа.

Во нападот биле оштетени неколку возила на компанијата и високонапонски кабел, поради што се случил прекин на струја.

Портпаролот на полицијата, Бранислав Радовиќ потврди дека нема повредени, а на местото на инцидентот биле испратени полициски службеници.

24.06.2022 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега