Најмалку пет жртви од ураганот Исаја (ВИДЕО)

 

Најмалку пет луѓе загинаа во ураганот Исаја кој го погоди источниот брег на Соединетите Американски Држави. Стотици илјади луѓе сѐ уште се без електрична енергија.

Откако ја зафати Северна Каролина како ураган од прва категорија во понеделникот вечер Исаја потоа се претвори во поблага тропска бура и тргна долж Атлантскиот брег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега