Најмалку пет лица се повредени во пукотница во Менхетен

Утрово околу четири часот, едно лице застрелалo пет други во Менхетен. Полициски службеници кои биле во близина на злосторството, изјавиле дека го виделе напаѓачот како пука и удрира четири лица.

Како што пренесуваат американските медиуми, станува збор за 30-годишен маж, а причините за нападот сеуште не биле познати.

Полицијата го соборела и виновникот бил препратен во болница, без тешки телесни повреди.

27.09.2021 - 15:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа