Најчевска: Секој судија што учествува во застарувањето на случаи со високи функционери е криминалец како Мијалков

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков, пишува на социјалните мрежи професорката, Мирјана Најческа.

Во коментарот наведува: „Додека не се ослободиме од овие судии нема да можеме да мрднеме од дното. И секој висок функционер кој ќе спомне дека работи на владеење на правото и воспоставување на правната држава е криминалец кој шурува со Мијалков. Од прв до последен“.

30.03.2023 - 21:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега