На едно место гласањето прекинато со часови: Се расипал биометрискиот уред

Ахмет Арифи, претседател на избирачкото место број 1105 во село Опаје, за Алсат изјави дека на ова избирачко место е расипан биометрискиот уред, пренесе ТВ Алсат.

Како што кажа тој, веќе чекаат нов апарат да биде испратен од Скопје.

Новинарот на Алсат, Аднан Ќаили објави дека гласањето е со часови прекинато.

24.04.2024 - 11:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега