На билборди се исткнуваат имињата на оние кои паркираат на место за инвалиди или пак сториле сообраќаен прекршок во Љубљана

Месното редарство на Љубљана покрена акција да ја зголеми свеста кај возачите.

Конкретно, на билборди јавно се истакнуваат имињата на возачите кои направиле сообраќаен прекршок, висината на казната од каков вид е,  како и оние кои паркираат на местото на инвалиди.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега