„На Бајден не му е добро, зошто никој не го каже тоа“- водителка покажа видео и го прозва претседателот

Иако многумина се прашуваат кои се когнитивните способности на американскиот претседател Џо Бајден, што беше омилена тема на Доналд Трамп во предизборната кампања во 2020 година, Sky News Australia објави изненадувачко видео.

Според водителката Рита Панахи, тоа е лошо дури и според стандардите што важат за американскиот претседател Џо Бајден.

Имено, тој учествуваше на настанот во живо организиран од Си-Ен-Ен, „Сити хол“.

На ова видео, Бајден ги прашува активистот од списанието Дон Лемон: „Дали сте вакцинирани? Дали сте добро?” И заврши со некои необични коментари за вонземјани и одење по Месечината, рече Панахи.

„Тој човек не е добар“, заклучува таа.

25.07.2021 - 13:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега