На асфалт лежат голем број бегалци: Тешка сообраќајка на регионалниот пат Радовиш-Штип

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на регионалниот пат Радовиш-Штип, пренесува Фокус.

Од она кое може да се забележи на терен, превртено е товарно возило, а покрај патот стојат, но и лежат голем број на бегалци.

Пристигнато е едно полициско возило. Се очекуваат повеќе информации подоцна.

12.04.2024 - 19:59
Фото: 
Фокус

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега