На 8% обработени податоци Силјановска Давкова има предност од 38.000 гласа


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 8,21% обработено податоци освоила 66.482 гласа или 44,63%, објави партијата.


Според податоците од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски освоил 28.490 гласа или 19,13% до гласовите.


Бујар Османи има 19.420 гласа, Арбен Таравари 12.707, Максим Димитриевски 10.831, Билјана Ванковска 6.165, Стевчо Јакимовски 1.174 гласа. 3680 ливчиња се неважечки.

24.04.2024 - 20:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега