МВР објави детали за грабежот во банката во Беверли

 

Денес околу 09.30 часот, пријавено е дека е ограбена експозитура на банка во трговски центар.

Лицето со пиштол насилно одзело пари од експозитурата.

Според други медиуми станува збор за експозитура на Стопанска банка лоцирана во населбата Капиштец.

МВР информира дека се земени мерки за расчистување на случајот.

07.06.2023 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега