МВР ја повлече потерницата за Сашо Мијалков

Министерството за внатрешни работи вечерва ја ажурираше веб страницата и ја повлече меѓународната потерница за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков.

Ваквиот апдејт следи неколку часа откако Мијалков сам се пријави во Обвинителство.

Основниот кривичен суд – Скопје со Решение на обвинетиот Мијалков му определи мерка куќен притвор и 24 часовен видео и аудио надзор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега