МВР: 785 санкции за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.10.2020) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 785 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.10.2020 - 10:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега