Мухамед Зекири нов генерален секретар во Владата

Мухамед Зекири е избран за генерален секретар во Владата, дознава ТВ21 од владини извори.

Одлуката е донесена на последната владина седница, одржана денеска.

Имено, Зекири неодамна си поднесе оставка од пратеничката функција, а Собранието веќе ја констатираше оставката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 17:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега