Муцунски се сретна со жените од комуналните служби: Благодарам за вашиот придонес и труд кои се од витално значење за општината

Денеска светот го празнува Меѓународниот ден на жената, а градоначалникот Тимчо Муцунски заедно со претседателот на советот Дејан Митески утрово се сретнаа и го честитаа празникот токму на жените кои со својата работа секојдневно даваат значаен придонес за нормално функционирање на општина Аеродром.

„Утрово се сретнав со жените кои дел од комуналните служби во општината Аеродром, се заблагодарив за трудот и личниот придонес кој тие го даваат почиста и поубава општина. Нивната работа е од витално значење за средината во која живееме, и ниту една наша цел поврзана со здравата и животна средина нема да биде остварлива без нивната поддршка“, напиша Муцунски на својата Фејсбук страна.

Тој додаде дека не само во ова поле, туку и во останатите сектори и служби на Општина Аеродром работат многу вредни и посветени жени.

„За мене вистинско задоволство е да се соработува со нив. Во оваа прилика на сите нив и на сите жени во Македонија им го честитам денешниот празник“, додаде Муцунски.

08.03.2023 - 10:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега