Муцунски направи селфи од трибини: Историско реми за Македонија, исто како победа

Историско реми за Македонија, исто како победа, напиша вечерва на ФБ, градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски објавувајќи селфи од трибини на стадионот по натпреварот Македонија-Англија. 

„Одличен натпревар против големиот ривал, светската фудбалска велесила Англија. Честитки за борбеноста, храброста и одличната игра на македонските репрезентативци“, се наведува во објавата на градоначалникот Муцунски.

20.11.2023 - 23:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега