Му се заканувал и се обидел да истепа државен инспектор, кривична пријава за маж

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Ѓ.Ч.(23) од с.Митрашинци, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 08.10.2023 во с.Митрашинци, пријавениот упатил закани и се обидел физички да нападне службено лице – државен инспектор во Државниот инспекторат за шумарство и ловство, кој вршел службени дејствија.

04.12.2023 - 16:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега