Му ја одзеле возачката, па си направил фалсификат – приведен маж од тетовско

На 03.10.2022 околу 00:15 часот во близина на наплатна станица Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Oдделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 35-годишниот Р.Ќ. од тетовско Орашје, поради сомнение дека поседува фалсификувана возачка дозвола, која му била одземена.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

03.10.2022 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега