Момче плукаше лама во битолската зоолошка градина (ВИДЕО)

Едно момче кое снима видеа за Тикток на неговиот профил објави снимка од битолската зоолошка градина која ги вознемири другите.

Момчето сакаше да биде интересно и да добие поголема популарност на социјалната мрежа, па реши да ја вознемирува ламата.

Тоа неколку пати плукна кон неа, по што ламата му врати, а снимката може да ја погледнете подолу во текстот.

 

17.05.2022 - 16:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега