Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

 

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи бурно реагираше на прес-конференцијата на портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

Вели дека тезата оти таа ја загрозува македонската европерспектива во превод била „Евреите се опасност за Европа“.

-Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДС да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и наочари, напиша Мизрахи на Фејсбук..

Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите...

Posted by Рашела Мизрахи on Thursday, 24 September 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега