Министерот Бектеши во опуштено издание на кафе во Тирана

Првиот вицепремиер Артан Груби, заедно со министерот за економија Крешник Бектеши и пратеникот Арбер Адеми објавија фотографија на социјалните мрежи како уживаат во локал во Тирана. Може да се забележи дека се облечени во поопуштено издание. 

Нема информација дали претставниците се службено или приватно во работен ден во Албанија или пак го искористиле вчерашниот неработен ден за мала прошетка. 

 

 

25.05.2022 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега