Милица Павловиќ скршена од болка: Почина најважната личност во нејзиниот живот

Рада, бабата на Милица Павловиќ ја загуби животната битка по долга борба со Алцхајмеровата болест. Дедото на Милица почина пред година ипол, а пејачката ја пресели баба си од семејниот дом во геронтолошкиот центар во Белград.

Милица е родена во Швајцарија, но на само три месеци, кога нејзините родители се развеле, таа се преселила каде што живееле нејзината баба Рада и дедо ѝ Владимир. Пејачката порасна со нив, тие ја чуваа и ја воспитуваа, а секогаш истакнуваше дека имала среќно детство и дека тие и биле најголемата поддршка.

Дедото на Павловиќ почина пред година и пол, а сега таа остана без својата мила баба за која беше многу приврзана. Рада во последните години станала дементирана, а потоа и била воспоставена Алцхајмерова болест. Милица неодамна и самата зборуваше на оваа тема, па откри дека болеста е сериозна и дека родената баба – не ја препознава.

Милица на својот профил објави емотивна порака со која се збогува со својата баба.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

16.05.2022 - 10:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега