Мицкоски: Заев да одговори кој ги уби Страшо Пинџур, Христијан Тодоровски - Карпош, Орце Николов, Мирче Ацев...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку Фејсбук го праша премиерот Зоран Заев кој ги убил македонските народни херои.

-Јавно да одговори Зоран Заев, кој ги убил: Страшо Пинџур, Мирче Ацев, Кузман Јосифовски - Питу, Христијан Тодоровски - Карпош, Орце Николов, Раде Јовчевски - Корчагин, Вера Јоциќ, ослободителот или окупаторот?, праша Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 19:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега