Мицкоски за Заев: Како академски граѓанин, ми е под секоја чест 9 пати во 90 минути дебата да му кажам дека лаже

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ТВ дуел со лидерот на СДСМ Зоран Заев.

– Мене, како академски граѓанин, ми е под секоја чест 9 пати во 90 минути дебата да му кажам дека лаже! Ова е само мал исечок, целото видео можете да го погледнете на линот:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега