Мицкоски: Власта не се консултира со опозицијата, нема капитални инвестиции, нема нови болници, нема нови компјутери

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба, истакнува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

“Нема реализација на капитални инвестиции, нема нови болници, нема компјутер за секој ученик, нема помош за земјоделците, но затоа има картички и ваучери.

Избори се ближат, па треба да поткупуваат и крадат. Толку знаат и можат. Да не биде после лелекање по амбасади дека опозицијата блокира“ – порачува тој.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2021 - 14:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега