Мицкоски: Ванче, замина без да се простиме, Кратово загуби голем човек

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва се прости од својот сопартиец од Кратово кој починал.

-Аххх бре Ванче, замина без да се простиме…, а ти ветив дека после Велигден се гледаме на состанок во Кратово. А сега што? Ќе дојдам утре непланирано…, ќе дојдам утре да те испратам кон твојот вечен дом. ВМРО-ДПМНЕ во Кратово не загуби Претседател туку голем човек. За жал судбината така сакаше, твојот живот запре, но останаа делата и нашата почит кон твојата личност. Почивај во мир братко, ќе се најдеме таму горе некаде и ќе го продолжиме тоа што не успеавме да го завршиме тука заедно, стои во објавата на Мицкоски.

29.03.2023 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега