Мерко потрошил 27.000 евра во кафана: Јадев на сила за да им помогнам на угостителите

Јадев, често и на сила, само и само да ги помогнам струшките угостители, се правда струшкиот градоначалник, Рамиз Мерко, по денешните наводи дека за време на пандемија потрошил 27.000 евра буџетски пари по кафани и ресторани.

Прочитајте ја целата сатирична вест на порталот „Кооперација“ на следниот ЛИНК.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.03.2021 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега