Меган: Да се биде член на кралското семејство не е како што замислуваат луѓето

Меган Маркл вели дека да се биде член на кралското семејство „не било она што луѓето го замислуваат“ , објави денеска Би-Би-Си извадоци од интервјуто што ќе биде објавено во недела. 

Во извадок од интервјуто дадено од Опра Винфри, Меган објасни зошто решила да излезе во јавноста токму сега.

"Сите ние носиме свои одлуки, но тогаш не можев да го сторам тоа. Не зависи од мене", рече Меган. Таа додаде дека е „навистина ослободувачко“ што сега може „да зборува за себе“.

Делови од интервјуто биле објавени во време кога Бакингемската палата ги истражува наводите дека војвотката лошо се однесувала кон нејзиниот персонал.

Прво е објавено од „Тајмс“ откако бил снимен разговорот со Опра. Меган ги нарекла обвинувањата „последниот напад врз самата себе“.

Интервјуто со Опра, кое ќе се емитува на Си-Би-Ес во недела и на британската телевизија ИТВ во понеделник вечерта, треба да открие детали за животот на Меган и Хари како членови на кралското семејство пред тие да се одречат од тоа и да се преселат во САД.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2021 - 23:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега