Мбапе го скрши носот

Францускиот фудбалер Килијан Мбапе синоќа се судри со австрискиот дефанзивец Кевин Дансо во 86. минута од натпреварот по што падна и заврши со повреда на носот.

Првично фудбалероттребаше да оди на операција, но по прегледот во болницата во Дизелдорф.

18.06.2024 - 11:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега