Маж од Грузија доби кривична пријава во Македонија

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против С.В.(37) од Грузија ,поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На Граничен премин Табановце, при пасошка контрола и проверка, пријавениот на увид дал возачка дозвола од Ерменија, за која по извршени детални проверки е констатирано дека е фалсификувана.

30.11.2023 - 20:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега