Маск си ја отвори душата: Да се ​​поседува Твитер е болно, би го продал веднаш штом се појави вистинската личност

 

 

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, изјави за Би-Би-Си дека управувањето со компанијата е „прилично болно“.

Во интервју за Би-Би-Си, мултимилијардерот претприемач рече и дека ќе ја продаде компанијата доколку дојде вистинскиот купувач.

Маск, кој исто така го води производителот на автомобили Тесла и ракетната компанија SpaceX, го купи Твитер за 44 милијарди долари во октомври 2022 година.

Запрашан дали се кае што го купил Твитер, Маск рече дека „нивото на болка е исклучително високо“, но и дека „не е досадно, тоа е прилично возбудливо“.

„Беше навистина стресно во последните неколку месеци“, додаде тој, но рече дека сè уште мисли дека купувањето на компанијата е вистинската работа.

Тој рече дека работите се одвиваат „разумно добро“, наведувајќи дека употребата на платформата е зголемена и дека таа „работи“.

Обемот на работа значи дека „понекогаш спијам во канцеларија“, рече тој, додавајќи дека има кауч во библиотеката „во кој никој не влегува“.

12.04.2023 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега