Малолетно девојче силувано во кратовско

Малолетно девојче било силувано во кратовко, иформираше МВР.

„На 18.01.2022 во 18.00 часот 36-годишна жена од пробиштипско пријавила дека на 14.01.2022 Д.М.(27) од кратовско извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Известен бил Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот“, соопшти полицијата.

 

19.01.2022 - 16:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега