Малолетник удрил во полицаец со мопед, двајцата се повредени

Во СВР Штип на 24.05.2022 било пријавено дека малолетник со мопед „априлија“ удрил во полициски службеник.

„Полицаецот се здобил со тешки телесни повреди, додека телесни повреди му биле констатирани и на малолетниот возач“, информриаат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа на СВР Штип.

25.05.2022 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега