Малолетник се обидел да силува 13-годишно девојче во Штип

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднела кривична пријава против 17-годишен малолетник од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

На 31.07.2019 и 03.09.2019 во светиниколското село Кадрифаково, пријавениот се обидел да изврши обљуба над 13-годишна малолетничка и ја допирал по телото, информираше портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 16:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега