Малолетник нападнат во Скопје, го удирале неколку лица

16-годишен малолетник синоќа бил напднат од неколку лица.

-Синоќа во 00:30 часот С.Ј.(42) од Скопје пријавила дека на 09.08.2020 околу 23:00 часот на ул.„Народен фронт“ нејзиниот 16-годишен син бил физички нападнат од В.Г. и уште неколку лица, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 16:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега